Sebepsiz Yere Kırılmış 17 Acayip Rekor
Kılıç Yutma Rekoru
Sahnede 'Uzay Kovboyu' ismini kullanan Hultgren 2008'de kırdığı rekoru geliştirerek Sidney'de yaptığı gösteride her biri 72 cm uzunluğundaki 18 kılıcı aynı anda yuttu.
Gözünden Süt Fışkırtan Adam
İlker Yılmaz 1 Eylül 2004'te gözünden 279.5 cm uzağa süt fışkırttı. İstanbul'da gerçekleştirilen rekor denemesinde Yılmaz yeni bir rekorun sahibi oldu.
En Uzun Burun Rekoru
Dünyanın en uzun burunlu olma rekoru 2005'ten beri Artvinli Mehmet Özyürek'e ait. özyürek'in burnu 8.8 cm , genişliği ise 9 cm.
En Çok Estetik Yaptıran Kadın
Dünyanın en çok estetik yaptırma rekoru 50 estetik ameliyatla Amerika'lı Ciny Jackson'un.Tedavilerine 100 bin dolardan fazla para harcayan Jackson'un burun estetiği, yüz kaldırma, göğüs operasyonu, çene törpülemesi, dolgu ,yağ aldırma , kalıcı makyaj gibi bir çok operasyon yaptırmış.
Dünyanın En Uzun Bıyığı
Bademsinh Yuvansinh 22 yıl bıyığını kesmedi ve sürekli bakım yaptı. 3.81 metre bıyıklarıyla dünya rekorunu kırdı.
Dünyanın En Uzun Bacaklı Kadını
İspanya Torremolinos'ta Swetlana Panklotova'nın bacakları 132 cm olarak ölçüldü. Bu ayrıcalıklı hediye onu uçaklarda, arabalarda zor duruma düşürse de 'Uzun Bacaklı Kraliçe' ünvanını aldı.
Dünyanın En Uzun Adamı
Mardin'li Sultan Köse 2 metre 47 cm boyuyla en uzun adamı olarak Guinnes rekorlar kitabına yazdırdı.
Dünyanın En İnce Belli Kadını
1.72 boyundaki Cathie Jung 38.1 ölçülerindeki beliyle kitaptaki yerini aldı.
Dünyanın En Esnek Derili Adamı
İngiliz Gary Strech rekorlar kitabına girebilmek için ilginç bir yol buldu. Boynundaki deriyi mümkün olduğunca çok öne doğru çekerek rekor kırdı.
Ateş Üstünde Yürüme Rekoru
2006'da Çin'de yapılan bu denemede İngiliz Scott Bell sıcaklığı 655-671 derece arasında değişen ateşli yolda yürüyerek rekora imza attı.
Dünyanın En Uzun Tırnağı
1979'dan bu yana tırnaklarını kesmeyen Le Redmond (ABD) tırnaklarının 8.85 metreye uzaması için büyük özen gösteri ve onları itina ile manikürledi.
Dünyanın En Büyük Göğsü
Maxi Sonds'un farkı ise göğüslerinden geliyor. 2005 yılında 153.67 cm göğüs ölçüsünde olan Sounds'un göğüslerinde bugün 100 cm3 sıvı ve ve 2000 cm3 kancalı implantlar var.
Göz Kapaklarıyla Araba Çeken Adam
26 Eylül 2006 tarihinde Çinli Dong Changseng 1.5 ton ağırlığındaki bir aracı sadece alt göz kapaklarına yerleştirilmiş özel bir kanca sistemiyle 1 cm çekmeyi başardı. Dong bu rekora 'Chi-kong2' adı verilen özel bir antrenman ile hazırlandı.
Piercing Rekoru Kıran Kadın
Brezilyalı Elaine Davidson rekorlar kitabına girebilmek için vücuduna tam 1903 tane piercing yaptırdı. Genç kadın bu haliyle büyücü görünümüne bürünmekle kalmadı, serçe parmağının girebileceği genişlikte diline delik açtırdı.
Vücuduna İğne Batıran Adam
Kanadalı genç adam Guinnes rekorlar kitabına girmek için ilginç bir yöntem buldu. Bir saat içinde vücuduna 1000 tane iğne batırarak kaktüs adam olma rekorunu kırdı.
Mayolu Güzeller Geçidi
Avustralya'nın Sidney kentinde değişik bir rekor denemesine imza atıldı. 200'den fazla kadın dünyanın en geniş katılımlı mayolu geçiş töreniyle Guinnes rekorlar kitabına girdiler.
Kürekle Dünya Turlayan Adam
Kas gücüyle devri alem sloganıyla kürekle Atlas okyanusu'na açılan Erden Eruç kürekle 312 gün denizde kalarak "tek başına denizde en uzun süre kalan kürekçi" ünvanı aldı.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BU İÇERİĞE TEPKİNİ EMOJİYLE GÖSTER
0
0
0
0
0
1
FACEBOOK YORUMLARI