Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak gizlilik politikasını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için X
Gerçek Olamayacak Kadar Güzel 12 Muhteşem Plaj
Bildiğimiz plajlardan çok farklı özelliklere ve güzelliklere bu sahip plajlara bayılacaksınız.
1. Beyaz Kum Sahilleri
1. Beyaz Kum Sahilleri
Araştırmalara göre beyaz kumların büyük çoğunluğu minik zerrecikler ve çoğunlukla yosunla birlikte mercan içerirken aynı zamanda bölgedeki balıkların yeyip, sindiremediği şeylerden ibaret. Kuvartz taşını da unutmamak lazım.
2. Pembe Kum Sahilleri
2. Pembe Kum Sahilleri
Pembe kumlar foraminifera denen özel bir tür kırmızı-pembe kabuklu hayvanların kalıntılarından oluşuyor, öldüklerinde bu kabuklar kalıyor ve rüzgar bunları ezip, taş ve diğer kalıntılarla birleştirerek bu şahane görüntüyü ortaya çıkarıyor.
3. Deniz Kabuğu Sahilleri
3. Deniz Kabuğu Sahilleri
Denizde içleri başka canlılar tarafından yenen bu kabuklu canlılar, öldükten sonra kabuklarıyla savrularak, coğrafik konumlarından dolayı dünyanın belli bölgelerinde kıyıya vurarak orada kalıyor ve bu inanılmaz görüntü ortaya çıkıyor.
4. Kırmızı Kum Sahilleri
4. Kırmızı Kum Sahilleri
Volkanik kayalar ve geniş demir yatakları okyanusun kemirme gücüyle birleşince, kırmızı kum sahilleri doğuyor. Dünyada başlı başına 3 büyük kırmızı kum sahili var, Kokkini - Yunanistan, Kaihalulu - Hawai, ve Rabida - Galapagos Adaları.
5. Turuncu Kum Sahilleri
5. Turuncu Kum Sahilleri
Bulunması çok nadir olsa da, imkansız değil. Demir oranının yüksek olduğu, volkanik kayaların rengini bastırdığı yerlerde, yani Malta Adasının Ramla Körfezi'nde, bu parlak turuncu göz alıcı sahil ortaya çıkıyor.
6. Cam Sahili
6. Cam Sahili
Bu, dünyada tek olan sahillerden biri. Fort Bragg, Kaliforniya'da bulunan bu inanılmaz sahil, yakındaki bir şehir merkezinin "çöp yığını" olarak kullanılırken, 60'larda şehir merkezi, bu çöp alanını kapattı ve birkaç restorasyon projesi ve çevre temizleme programıyla parlak camlardan mükemmel bir plaj oluşturdular.
7. Yeşil Kum Sahilleri
7. Yeşil Kum Sahilleri
Hawai'deki Papakolea sahili ve Guam'daki Talofofo sahili. Bu sahiller sıradışı renklerini magnezyum ve demir içeren Olivin kristallerinden alıyor. Olivinler genelde denizaltı volkanlarının bazalt yatakları sayesinde oluşuyor.
8. Mavi Kum Sahilleri
8. Mavi Kum Sahilleri
Suya asılı yaşayan deniz canlıları geceleri yakamozla birlikte parlayarak bu inanılmaz manzarayı karşımıza çıkarıyor.
9. Geometrik Kaya Sahilleri
9. Geometrik Kaya Sahilleri
Irlanda'da Giants Causeway' sahilinde bulunan bu koca kayalar, lavaların katılaşması sonucu oluşmuş, antik bazalt taşlarıyla karşımıza çıkıyor.
10. Mor Kum Sahilleri
10. Mor Kum Sahilleri
Kaliforniya'nın Pfeiffer Sahili'nde bulunan bu egzotik renkli mor kumlar manganez-lal taşı granüllerinden aşınarak tüm bölgeye yayılmış ve bu enfes görüntüyü bize sunuyor.
11. Siyah Kum Sahilleri
11. Siyah Kum Sahilleri
Aşınmış lavlar ve volkanik kayaların oluşturduğu bu siyah kumlar konsantre siyah renkleriyle, oldukça ilgi çekici ve dediğimiz gibi, birazcık -ürkütücü-.
12. Mağara Sahilleri
12. Mağara Sahilleri
Aşındırma gücünü ve varolan sonsuz zamanı arkasına alan doğa, bazı mağaralara, denizi sarıp sarmalama şansını vermiş. Mağaraları gezerken bir de bakıyorsunuz, içeride kocaman bir dünya, kocaman bir sahil...
YORUMLARI GÖSTER ()

Gerçek Olamayacak Kadar Güzel 12 Muhteşem Plaj