NASA Hakkında Daha Önce Duymadığınız 13 Değişik Bilgi
1. Diğer gezegenlerde yaşam bulunma ihtimaline karşın NASA'da "Gezegen Koruma Birimi" mevcuttur.
2. Mars'a araç indirdiği için NASA Yemenli üç kişi tarafından dava edilmiştir.
3. 2006 yılında NASA orijinal Ay'a iniş görüntülerinin üzerine başka bir şey kaydettiğini itiraf etmiştir.
4. Gregory Nemitz ve şirketi Orbital Development Asteroid 433 Eros üzerinde hak iddia etmiş, 2001 yılında üzerine indirdiği uzay aracı için NASA'dan 20 dolarlık park ücreti talep etmiştir.
5. Havasız ortamda uzun süre uyumanın etkilerini test etmek için NASA bir yatakta aylarca uyuyacak deneklere iyi para ödemektedir.
6. 1991 yılında NASA, Dünya'nın yakınlarında küçük bir parça keşfetmiş, bu parça Astrofizik Veri Sistemine olası bir uzaylı parçası olarak kaydedilmiştir.
7. Personel eğitiminde NASA katılımcılara Armageddon filmini izlettirmekte ve filmdeki bilimsel tutarsızlıkların neler olduğunu sormaktadır.
8. Super Soaker olarak bilinen su tabancasının yaratıcısı "Lonnie Johnson" bir NASA bilim insanıdır ve aynı zamanda Stealth Bombardıman Uçaklarını geliştiren ekipte de yer almıştır.
9. NASA tarafından resmen astronot kabul edilmeniz için Dünya yüzeyinin üzerinde en az 80 km yol kat etmeniz gerekmektedir.
10. Florida'daki Cape Canaveral fırlatma üssü, ABD'deki başka herhangi bir yere kıyasla Ekvatora yakınlığı sebebiyle daha doğrusal bir hızlanma sağladığı için seçilmiştir.
11. NASA bir asteroid kuşağındaki minerallerin, dünya üzerindeki her bir kişiye 100 milyar dolar düşecek kadar değerli olduğunu tahmin etmektedir.
12. 2008 yılında NASA, Speedo firmasıyla birlikte çalışarak en düşük sürtünme direncine sahip mayoyu tasarlamıştır.
13. Uzay İstasyonunun elektronik sistemleri o kadar eskimiştir ki, NASA ikinci el ilan sitelerinden yedek parça satın alarak bunları iyileştirmektedir.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BU İÇERİĞE TEPKİNİ EMOJİYLE GÖSTER
1
0
0
0
0
0
FACEBOOK YORUMLARI