Hava Yolu Şirketlerinin Bizden Sakladığı Gerçekler
Uçuş personelinin tek işi, güler yüzle içecek servisi yapmaktan ibaret değil.... Onlar öncelikle yolcuların güvenliğinden sorumlu. Tabii ki uçuşlara ilişkin bizden daha fazla bilgiye sahipler. Bizden farklı olarak ne mi biliyorlar? Bu mevzuyu, soru-cevap sitesi Quora'dan bir kullanıcı gündeme getirdi. "Kabin ekibinin bildiği ve size söylemeyeceği neler var?" Bu soruya birçok deneyimli uçuş personeli yanıt verdi. İşte 38 bin feet'te sahne arkasında yaşananlar:
1. Uçak kaza yapacaksa mutlaka haberiniz olur.
Kaptan ve kabin ekibi, uçağın bir sorun yaşayıp yaşamadığını size bildirecektir.
2. Kabin görevlilerine uçağın kapıları kapanmadan para ödenmiyor.
Uçuş ekibine sadece uçuş süresi için para ödeniyor.
3. Battaniye ve yastıklar tekrar kullanılıyor.
Evet, altında uyuduğunuz battaniye tek kullanımlık olmayabilir. Bazı şirketler, battaniye ve yastıkları tekrar kullanıyor.
4. Uçağın su tankı çok büyük.
Eğer bir şeyler içmek isterseniz, bunun çay ya da kahve olmamasına dikkat edin. Çünkü içecekler için kullanılan su, uçağın alt kısmında bulunan bir su tankından geliyor. Ve çok da temiz olmayabilir.
5. Tuvaletler pek de temiz sayılmaz.
Uçaktaki tuvaletlerin temiz olmadığı pek de sır sayılmaz. Ancak uçuş personelinin tuvaletleri çok nadir kullandığını öğrenince biraz şaşırabilirsiniz.
6. Zamansız tuvalet uçağı geciktirebilir.
Kemer ikaz işareti yandığında tuvalete giderseniz, uçağın inmesini geciktirebilirsiniz. Çünkü biri tuvalete gittiğinde, durum kokpite bildiriliyor. Ve geri dönüp kemerini bağlayana kadar bekleniyor.
7. Kabin personeli sizden daha iyi yemek yiyor.
Uçak yiyecekleri birçok yolcu için hayal kırıklığı yaratıyor. Ama uçuş personeline daha kaliteli yiyecekler veriliyor.
8. Gecikme durumunda personel uyumuyor
Uçak rötar yaptığında belki siz sahile birkaç saat geç ineceksiniz. Fakat bu durum uçuş personeli için daha kötü sonuçlar doğuruyor. Muhtemel gecikme, bir sonraki uçuş için onların uykusundan çalıyor.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BU İÇERİĞE TEPKİNİ EMOJİYLE GÖSTER
0
0
0
0
0
0
FACEBOOK YORUMLARI