Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak gizlilik politikasını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için X
Parası Neyse Verip Vatandaşlığını Alabileceğiniz 14 Ülke
1. Malta
1. Malta
Malta 650 bin Euro karşılığında vatandaşlık hakkı tanıyor. AB vatandaşı olma şansı, Schengen Bölgesi'nde bulunması ve ABD ile vize anlaşması olması Malta'yı diğer ülkelerden ayırıyor.
2. Singapur
2. Singapur
Hesabınızda 2 milyon dolar varsa Singapur vatandaşlığı için de hakkınız var. Fakat bir şart daha var; yıllık 160 milyon dolar civarında bir ciroya sahip olmalısınız. Yani bu epey tuzlu bir seçenek.
3. Karadağ
3. Karadağ
500 bin Euro'nuz varsa Eski Yugoslavya'nın dağılmasından sonra bağımsızlığına kavuşan küçük Balkan ülkesi Karadağ'ın vatandaşı olabilirsiniz.
4. Antigua ve Barbuda
4. Antigua ve Barbuda
Her şeyi bırakıp dünyanın sahil kasabasına yerleşmek için ideal. Karayip Denizi'nin doğusunda, Küçük Antiller ada grubundaki cennet gibi doğasıyla bağımsız bir ada ülkesi olan Antigua ve Barbuda, vatandaşlık için 400 bin dolar istiyor.
5. Grenada
5. Grenada
Vatandaşlık hakkı için 100 bin dolarlık yatırım şartı koşan bir diğer ada ülkesi de Grenada . Karayip Denizi'nin doğusunda yer alıyor.
6. Uruguay
6. Uruguay
Uruguay vatandaşı olmanız için yüklü miktarda paralar vermeniz gerekmiyor. Sadece bulaşıcı hastalığınız olmaması ve aylık 1200 dolar maaşınız olması yeterli. 3 yıllık ikamet sonunda Güney Amerika'nın Avrupai ülkesi Uruguay'ın vatandaşı olabilirsiniz.
7. Slovakya
7. Slovakya
AB ülkesi Slovakya vatandaşlık için 1 milyon euroluk yatırım istiyor.
8. Guatemala
8. Guatemala
Beş yıllık devlet tahvillerine en az 50 bin dolarlık yatırım yaparsanız Guatemalalı olabilirsiniz.
9. Arnavutluk
9. Arnavutluk
Arnavutluk'un şartı da 200 bin dolar yatırım yapmak.
10. Bulgaristan
10. Bulgaristan
En az bir yıl ikamet ettiyseniz 1 milyon leva'lık (1,2 milyon dolar) yatırım yaparsanız vatandaşlık alabiliyorsunuz.
11. Makedonya
11. Makedonya
400 bin euro değerinde yatırım yapıp en az 10 işçi istihdam ederseniz Makedonya vatandaşı olabilirsiniz.
12. St.Kitts ve Nevis
12. St.Kitts ve Nevis
Karayipler'deki Leeward Adalarında bulunan iki adadan oluşan bu federal ülke 250 bin dolar karşılığında vatandaşlık hakkı tanıyor. Ancak bir istisnası var. İran vatandaşlarına vatandaşlık verilmiyor.
13. Dominik Cumhuriyeti
13. Dominik Cumhuriyeti
Dominika ile karıştırılmaması gereken bu ülke de vatandaşlık için 100 bin dolar istiyor ama tek kişiyseniz. Evli veya çocukluysanız bu tutar 200 bin dolar oluyor.
14. Güney Kıbrıs
14. Güney Kıbrıs
Resmi olarak tanımasak da Avrupa Birliği üyesi olan Kıbrıs Rum kesiminin vatandaşlık hakkı için talep ettiği para 3 milyon Euro.
YORUMLARI GÖSTER ()

Parası Neyse Verip Vatandaşlığını Alabileceğiniz 14 Ülke