Birbirinden Şaşırtıcı 10 Hindu Geleneği
1. Bu nehir Hindu'lar için tanrıça gibi kutsal sayılıyor. Ganj nehrine girenlerin tüm günahlarından arındığına inanılmaktadır
2. Ölen Hindu'ların Ganj Nehri'nin kıyısında yakıldıktan sonra küllerinin nehir suyuna atıldığında kişinin özgürleşeceğine inanılıyor. Bunun için yakılacak olan kişinin çocukluk, ergenlik, evlilik gibi tüm hayat evrelerini tamamlaması gerekiyor.
3. Hindistan'da 7 yaşına gelen kızlar bir tören yapılarak köpekle evlendiriliyor. Bunun kız çocuğunun ileride gerçek kocasıyla evlenene kadar çocuğu köpeğin koruyacağına inanılıyor.
4. Hindistan'da inek kesmenin cezası 8 yıl.
5. Drahoma geleneği
Bizdeki başlık parasının tam tersi. Hindistan'da evlenecek olan kızın ailesi erkek tarafına yüksek miktarda para veriyor. Bu yüzden Hindistan'daki fakir aileler kız evladı olmasını istemiyor.
6. Holi Festivali
Bu festivalin amacı ise herkesin eğlenmesi yaşlıların yanlızlık hissinin giderilmesi, mevsim değişikliği nedeniyle gelen uyuşukluğun, vücut yorgunlugunun gitmesi, enerji sağlanamasıdır.
7. Kurbağa evlendirilmesi
Hindu geleneklerine göre, kurbağaların evlendirilmesi yağmur tanrılarının hoşuna gidiyor.
8. Yılan oynatma
Hindistan'da genellikle fakir halkın para kazanmak için yaptıkları bir eylemdir.
9. Uçurtma Festivali
Hinduların bu geleneği ise dünyaca bilinen Hindu geleneklerinden biri haline gelmiştir. Bu festivallerde folklorik şarkılar çalınır, danslar edilir ve aileler balkonlara çıkarak uçurtmalarını uçurur.
10. Sati geleneği
Bu gelenekte kocası ölüp, dul kalan Hintli kadınlar kendilerini benzin döküp yakarlar yada başkalarına yaktırırlar.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BU İÇERİĞE TEPKİNİ EMOJİYLE GÖSTER
0
0
0
0
0
1
FACEBOOK YORUMLARI